Centrálne vysávače

Bezúdržbové centrálne vysávače nepotrebujú žiadnu údržbu, ani výmenu vreciek a poskytujú stály sací výkon. Sú mimoriadne vhodné pre alergikov. Vysávať s nimi je radosť, pretože poskytujú vysoký výkon o týždeň, mesiac, aj o rok, vďaka modernej technológii. Používateľ sa už neobťažuje s údržbou filtrov a výmenou vreciek. Zvyčajne sú to vysávače používajúce samočistiacu membránu.

Mám záujem o cenovú ponuku


Pre rodinné domy a penzióny odporúčame bez údržbové centrálne vysávače s membránou. V kombinácii s kvalitnou hadicou, kvalitným precízne navrhnutým a namontovaným rozvodom budete vysávať rýchlo, bezprašne a navyše bez starostí a s radosťou.

Výhody centrálneho vysávania

Budúcnosť bez prachu, roztočov a iných mikroorganizmov.

Princíp je jednoduchý, potrubie prechádzajúce stenami, prípadne podlahou domu spája jednotlivé sacie zásuvky po celom dome. Je pripojené na centrálnu jednotku umiestnenú napr. v garáži, alebo inej technickej miestnosti. Po zasunutí vysávacej hadice do zásuvky, môžete začať vysávať.

Ťažké sa stáva ľahkým.

Priemerná žena v domácnosti strávi až 5 mesiacov svojho života prácou s nemotorným, hlučným a ťažkým vysávačom. Určite by uvítalapohodlnejšie a rýchlejšie riešenie. Centrálne vysávanie práve takým riešením je.

Pomocou podtlaku je nasávaná špina a prach, cez vysávaciu hadicu, sacie potrubie uložené v stenách a podlahe, do centrálnej jednotky. Tu sa zhromažďujú a filtrujú. Zostávajúci vysávaný vzduch je odvádzaný cez výfukové potrubie mimo domu. Pachy, roztoče, baktérie sú tak natrvalo odstránené a necirkulujú ďalej, ako pri bežných vysávačoch.

Ani ten najdokonalejší HEPA-filter u prenosného vysávača nedokážepo určitom čase zabezpečiť 100% deklarovanú filtráciu vzduchu, ktorý vyfukuje späť do miestnosti.

Pokojné a pohodlné.

Inteligentné riešenie - inštalácia centrálnej jednotky mimo rezidenčnej časti domu nemá len hygienické výhody, ale aj znižuje hlučnosť. Všetok hluk sa obmedzil len na jemný šum nasávaného vzduchu. Vysávaním nevyrušíte oddychujúce dieťa, počujete zvonček, telefón, televízor, rádio akonečne môžete začať s nočným vysávaním.

V rekordnom čase.

Už nemusíte so sebou ťahať neohrabaný vysávač, nosiť ho po schodoch a obíjať ním rohy stien.Vysávate len s hadicou v ruke.Bez problémov zvládnete schody, priestor za dverami, ťažko prístupné miesta, ktoré vysávate s nechuťou, alebo vôbec. Všetko v prekvapujúco krátkom čase.

Ekonomické.

Nezdržujete sa pri prekladaní vysávača z miesta na miesto, kedy zbytočne zariadenie odoberá elektrický prúd. Sacia hadica s plynulým ovládaním výkonu jednotky na svojej rukoväti vám umožní jednoduchým posunom palca v priebehu sekundy zapínať a vypínať centrálnu jednotku a regulovať sací výkon podľa práve vysávaného povrchu.

Centrálne vysávanie funguje prakticky bez vedľajších nákladov po desiatky rokov,okrem samozrejmej výmeny naplneného sacieho vaku na vysávaný odpad, prípadne výmeny opotrebovaných uhlíkov alebo príslušenstva.

Lepšia kvalita vzduchu.

Viacero štúdii rôznych agentúr pre ochranu životného prostredia ukazuje, že vysávaním je možné zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri až o polovicu. Dnes všetci dbajú na zdravú výživu, dostatok pohybu, fyzickú kondíciu a rozumný zdravý spôsob života, pričom často zanedbávajú bezprostredné okolie, v ktorom žijú.

Pustite sa do boja s alergiou.

Každým dňom medzi nami pribúdajú ďaľší alergici, či astmatici u ktorých nepríjemná alergia dosiahla vyššieho štádia.24 hodín denne dýchame dráždivé mikročasticenachádzajúce sa vo vzduchu nášho obydlia. Ich počet nikdy neklesne na nulu, no môžno ho výrazne zmenšiť.
S  centrálnym vysávaním obmedzíte množstvo týchto organických, anorganických látok vo vzduchu až o 50%.

Určite ste pri vysávaní klasickým vysávačom zaregistrovali zvláštny pach vyfukovaný filtrom vysávača. Je to pach mikroorganizmov a baktérii, ktoré sa úspešne vracajúdo prostredia vášho bytu, domu.

Dajte im stop!

Nextklima aktuálne
 • Aké chyby neurobiť pri výbere klimatizácie?

  Aké chyby neurobiť pri výbere klimatizácie?

  Klimatizačná jednotka nie je klasický domáci spotrebič. Dôležitú úlohu tu zohráva kvalitná montáž, ktorú by mala urobiť firma so skúsenosťami,…
 • Kam s vonkajšou jednotkou?

  Kam s vonkajšou jednotkou?

  Vonkajšiu jednotku ako súčasť klimatizácie do bytu či domu je ideálne umiestniť tak, aby čo najmenej narúšala exteriér budovy, zároveň…
 • Rotačné rekuperátory

  Rotačné rekuperátory

      Moderní rotační výměníky tepla v rekuperačných jednotkách.   Díky legislativnímu tlaku EU na snižování energetické náročnosti budov, prožívají systémy…
 • Ako znížiť náklady pomocou rekuperácie

  Ako znížiť náklady pomocou rekuperácie

  Možnosti znižovania spotreby energie rekuperáciou   Rekuperácia tepla sa navrhuje v prevažnej miere v pasívnych domoch. Nič nebráni tomu, aby…